web analytics
Огляд Lenovo Legion C730 Cube

Огляд ігрового ПК Lenovo Legion C730 Cube

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Беручись оглядати заздалегідь укомплектований системний блок, я думав, що це буде до чортиків нудна затія. Навряд когось здивуєш фактом, що комп’ютер із комбінацією: i5 останнього покоління та GTX 1060, яка має 6 Гб відеопам’яті, — добре показує себе в сучасних іграх. Інше, вагоміше, питання можна поставити наступним чином: «Чи варто переплачувати за брендовий системник від Lenovo, якщо можна зібрати свій і виграти у ціні?» Сьогодні розберемося.

Красивий чортяка

Заплативши більше грошей за бренд, ви щонайменше очікуєте, що ця річ буде красивою, якісною та пропонуватиме щось «не як у всіх». З усіма цими пунктами Lenovo Legion C730 Cube справляється на відмінно.

Нехай краса суб’єктивна характеристика, та цей системний блок мені до вподоби. Він компактний і лаконічний у своїй зовнішності, а підсвітка не настільки яскрава, щоб освітлювати півкімнати, що дуже добре. Навіть ручка на вершині корпусу не вибивається з загальної картини і виглядає напрочуд вдало. Передня панель нагадує решето, що зроблено для ефективного тепловідводу і, хоч у мене й було бажання натерти на ній сиру, вона однаково крута практично й зовнішньо.

Чимало ґеймерів люблять пристрої з красивою підсвіткою корпусу, тому компанія Lenovo зробила верхню грань куба скляною й натикала туди «лампочок». За замовчуванням колір підсвітки ніжно-блакитний і як же він мені сподобався. Я не люблю рішення з «а давайте понасовуємо всюди вогників, щоби цей ящик світився, мов новорічна ялинка», тому старанно уникаю пристроїв з елементами декоративної підсвітки. Проте дизайнери Legion C730 Cube зуміли підібрати дуже приємний відтінок і відкалібрувати світлодіоди так, щоб уночі пристрій максимум відігравав роль нічника, та аж ніяк не диско-кулі. І це дуже приємно, проте цього не скажеш про логотип бренду, який розмістився спереду. На перший погляд нічого особливого, але тільки-но ти вимикаєш світло, з’являється відчуття, що сам Саурон спостерігає за тобою. Світлодіод у трьохпроменевій зірці-логотипі Legion це справжнє знаряддя катувань і єдина причина, з якої я почав вимикати комп’ютер перед сном.

Попри те, що мені дуже сподобалося стартовий колір підсвітки Legion C730 Cube, я все ж вирішив погратися з нею штатними програмами від виробника. Та в мене не вийшло. За замовчуванням на пристрої не було відповідних драйверів, на що активно скаржилася відповідна утиліта, а знайти їх на офіційному сайті Lenovo не вийшло. Процес гугління тільки те і зробив, що навів на форуми де ще декілька таких же бевзів як я шукали рішення, але безуспішно. Тому я махнув на цю затію рукою й залишився з приємним серцю забарвленням, керуючись професійним принципом: «Працює? Значить не чіпай!»

Сумніви викликають порти USB та роз’єми під навушники, що розміщені на самісінькому низу передньої частини корпусу. Якщо пристрій буде під столом, то до них доведеться довго тягнутися за необхідності, а розташування впритул до землі змусить вас припіднімати куб, щоби зручно втикнути туди яку-небудь флешку. У випадку, коли там нічого немає — це дає бонус до зовнішнього вигляду, але тільки-но ви щось встромите в них — уся картина піде шкереберть. На мій погляд, це одне з найменш вдалих рішень застосованих у Legion C730 Cube.

Якщо у вас немає дівчини або собаки, то можете вивести на прогулянку його

Однією з основних особливостей Legion C730 Cube, яку активно рекламували, стала ручка на вершині корпусу. Саме це мало стати кілер-фічею, яка б вирізнила його на фоні конкурентів і зробила по-справжньому пам’ятним пристроєм. Але будьмо-чесними, це хороша особливість для організаторів кіберспортивних турнірів, презентацій, преспоказів тощо, тобто для бізнес сегменту, тоді як для звичайного користувача це елемент дизайну під яким збиратиметься пил.

Ця ручка і правда зручна. Задля тесту я навіть прогулявся з кубом у руці туди сюди й не відчув жодного дискомфорту. Тоді як звичайний системник для перенесення слід або брати у дві руки, або не надто безпечно розміщувати під рукою, тут ти хапаєш по одному Legion C730 Cube в кожну руку і вдвічі швидше розгортаєш будь-яку шоукейс зону. З цієї точки зору це краса та й годі й десять задоволених волонтерів із десяти.

Також вона справляється з завданням забити в голові людини комірку пам’яті під Legion Cube C730. Якщо за два-три роки ви мені скажете про системник із ручкою, то я однаково згадаю про нього, бо таких на ринку більше не зустрічав. І це ще один плюсик у копілку дизайнерів.

У боротьбі за сміливі рішення

Попри те, що основний ухил під час реклами Legion C730 Cube був у бік кубічного форм-фактору та ручки, найцікавіше міститься всередині. Так, модель, яка дісталася мені на огляд, як і її побратими, доволі звичні за набором крутих штук. Тут вам і Intel i5–8400, і Nvidia GeForce GTX 1060, й 16 Гб оперативної пам’яті, й інші менш помітні речі, як от вбудований Wi-Fi приймач, Bluetooth модуль тощо. Усе це круто, але як я й писав на початку тексту — ви можете це скомпонувати самі, прочитавши матчасть і глянувши два-три відео на ютубі. У чому тоді фішка?

Ідея в тому, що у Legion C730 Cube материнська плата не звичного для всіх форм-фактору. На противагу класичній ATX материнці, у якої всі порти виведені на одну грань, тут вони з обох боків. Сама материнська плата розміщена у центрі корпусу й це дозволяє ефективно охолоджувати внутрішній світ пристрою, продуваючи корпус наскрізь, компактно розмістити все в порівняно невеликому об’ємі й закупитися аспірином на випадок, якщо вона згорить.

Це круте, сміливе і, на мій погляд, цікаве рішення. Проте не слід забувати, що будь-який незвичний форм-фактор і у 2 з 3 сервісних центрів розведуть руками і скажуть, що таку материнку ми не знайдемо, навіть якщо відправимося в експедицію до Північного полюсу. А чи буде ця конструкція надійною — покаже тільки час. Мені хочеться вірити, що інженери Lenovo добре виконали поставлене перед ними завдання й усе це працюватиме як годинник щонайменше 3 роки, але надто часто я злісно висловлювався через чергову несправну продукцію компанії.

Продуктивний, як і слід було очікувати

Знову ж таки, Legion C730 Cube це цілком звичайний за наповненням системник конс’юмерського класу. Не слід очікувати, що він змінить ваш погляд на світ. Він тягне всі сучасні ігри на високих-максимальних налаштуваннях, чудово показує себе в повсякденних завданнях, не має проблем із драйверами (окрім підсвітки, але це маловажливо) та, якщо вам захочеться, на ньому можна займатися професійним монтажем і роботою з графікою, Але тоді слід подивитися до старших комплектацій. Усе ж крихітки, яка попала на огляд до мене, не вистачить для таких монструозних планів.

Я тестував його, граючи у: Hitman 2, The Crew 2, Battlefield V, Rainbow Six: Siege, Dota 2 (чому б ні?) та The Witcher 3. Ніяких просадок частоти кадрів, фрізів чи графічних артефактів не помітив. Чи хороші результати він показує? Безперечно. Можна краще? Так, зокрема нещодавно на ринку з’явилося нове покоління відеокарт від Nvidia з трасуванням променів, підтримка якого зараз є аж у одній грі. Також вам навряд вистачить його можливостей для комфортного ґеймінгу в 4К, усе ж 1060-та це не ультимативна вундервафля, але можливості перевірити це в мене не було.

Красиво, продуктивно та ефектно

Legion C730 Cube це хороший пристрій за свою ціну. Комплектація, яка була в мене, обійдеться вам у 36 999 грн. У нього не багато недоліків, як от несправні драйвери підсвітки чи дивно розташовані порти на передній панелі, але він і не має ніяких фішок, які перехоплюють подих і змушують засовувати тремтячу руку до кишені в пошуках гаманця. Ручка вам знадобиться хіба, щоби підвісити його на мотузку до стелі у якості дивного дизайнерського рішення. А розташована у центрі материнська плата це круто з погляду інженера й це щось незвичне та свіже, але звичайний користувач може й не дізнатися про це. Ганяючи стрес-тести, перегрівів я не помітив, тому, мабуть, ця ідея повністю виправдана, але поживемо-побачимо. Ось такий приємний кубік вийшов у компанії Lenovo. Діліться своїми враженнями й не забувайте: краще брати до друга ноутбук або ґеймпад, аніж системний блок.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Виправдовує всі очікування. Огляд S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

87

Автор: Владислав Папідоха

S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Настільний мінімалізм — Огляд настілки «Білий Замок»

Автор: Малютенко Михайло

Білий Замок

Іграшкова копія пам’ятного оригіналу. Огляд LEGO Horizon Adventures

65

Автор: PlayUA

lego horizon adventures 01

Тут недодали, там перегнули — Огляд Call of Duty: Black Ops 6

74

Автор: Владислав Папідоха

Call of Duty: Black Ops 6

Ергономічна еволюція чи повернення до витоків? — Огляд трекболу Logitech MX Ergo S

Автор: Володимир Бортюк

5 fix

Інтерактивна енциклопедія — Огляд настілки «Слідами Дарвіна»

Автор: Малютенко Михайло

Слідами Дарвіна

Найкращий час для вриву. Огляд World of Warcraft: The War Within

93

Автор: Віталій Тарнавський

world of warcraft screenshot 2024.08.25 13.08.59.11

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

Автор: Володимир Бортюк

prologix gm2424hd ty 01